Ekologiczna drukarnia

W TOPQ kładziemy duży nacisk na ekologię i ochronę środowiska. Nowoczesne farby i tusze, opakowania z recyklingu, rejestracja w systemie LUCID czy segregacja odpadów to tylko niektóre z podejmowanych przez nas działań proekologicznych.

Ekologiczne nadruki

W TOPQ stosujemy ekologiczne farby i tusze, które są przyjazne dla środowiska, ale jednocześnie wykonane nimi nadruki zachowują trwałość i można je bezpiecznie prać oraz prasować.

Opakowania z recyklingu

Nasza drukarnia współpracuje z producentami opakowań z makulatury pochodzącej ze zbiórek surowców wtórnych. Kartony i pudła, torby papierowe, papier pakowy z recyklingu to u nas standard.

Materiały z recyklingu

Nasze koszulki wyprodukowane są z materiałów zawierających domieszkę poliestru pochodzącego z recyklingu butelek PET.

Alternatywy dla woreczków

Proponujemy klientom rezygnację z plastikowego woreczka jednostkowego. Jako alternatywę proponujemy papier pakowy lub papierowe torebki.

Rejestracja w systemie LUCID

Czujemy się odpowiedzialni za rodzaj opakowań, których używamy do pakowania naszych produktów. W związku z tym jesteśmy m. in. zarejestrowani w systemie LUCID kontrolującym produkty wprowadzane na rynek niemiecki.

Segregacja śmieci

W trosce o ekologię od początku 2020 roku jesteśmy zarejestrowani w systemie BDO, który zobowiązuje nas do prowadzenia ewidencji oraz segregacji odpadów.

Energooszczędne maszyny

Nasz park maszynowy został zbudowany w oparciu nie tylko o nowoczesność oraz wysoką wydajność, ale również z uwzględnieniem energooszczędności i braku emisji do środowiska szkodliwych substancji.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Nasze inwestycje są zawsze dobrze przemyślane pod kątem ochrony środowiska. Dlatego projektując wentylację nowej hali produkcyjnej zadbaliśmy o wyposażenie jej w system odzyskiwania ciepła.

Galanteria z papieru

Już niedługo powiększymy naszą ofertę o innowacyjne produkty wykonane w całości z papieru odpornego na pranie czy zrywanie. Papierowe plecaki, torby i nerki to galanteria przyszłości!

logotyp certyfikatu grs

Certyfikat GRS

Certyfikat GRS, czyli Global Recycled Standard określa wymagania względem włókien pochodzących z recyclingu. Certyfikat dostaną produkty, które w składzie mają co najmniej 20% materiałów recyklingowanych.

dowiedz się więcej…

logotyp certyfikatu gots

Certyfikat GOTS

Najlepszy w branży, całościowy certyfikat obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca poprzez gotowy produkt).

dowiedz się więcej…

Ekologiczne działania to dziś jeden z głównych priorytetów firm, które patrzą w przyszłość. Wynika on nie tylko z przepisów prawnych, ale również realnej chęci reorganizacji aktualnego porządku, z której płyną liczne korzyści dla człowieka oraz planety. Poznaj sposoby, w jakie działa nasza drukarnia ekologiczna i przekonaj się sam, że nawet zmiana gadżetów na te eko, może być przyjemna i nieść za sobą ponadczasową wartość i jakość!

Eko drukarnia – dlaczego to takie ważne, by działać dla planety?

Nasza eko drukarnia to miejsce tworzone z pasją. Z przyjemnością wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, przewidujemy trendy oraz stale rozwijamy swoją wiedzę – z myślą o przyszłym świecie, w którym zielone rozwiązania są codziennością. Z jego powodu nasza drukarnia ekologiczna jest zielona na każdym etapie – zaczynając od tego, co widoczne na pierwszy rzut oka: od naturalnych rozwiązań (nowoczesnych farb i tuszów, czy opakowań z recyklingu), aż po to, co niewidoczne dla Klientów, lecz równie ważne (segregację, współpracę z eko dostawcami czy rejestrację w systemie LUCID, czyli systemie ewidencji odpadów).

Dla naszych Klientów to również gwarancja dokładnej produkcji, wysokiej jakości produktów i wielu lat przydatności. Dzięki temu każda firma korzystająca z naszych usług może prowadzić codzienną komunikację z jasnym przekazem patrzenia w przyszłość i troski o planetę – a to kwestie bardzo ważne zarówno dla konsumentów, jak i partnerów biznesowych!

Drukarnia ekologiczna – korzyść dla Klienta i Jego partnerów

Drukarnia ekologiczna, taka jak nasza, gwarantuje, że eko rozwiązania niosą realne korzyści dla Klienta. Dzięki temu każdy, kto korzysta z naszych usług, otrzymuje trwałe i wartościowe produkty, obok których trudno przejść obojętnie. Skąd jednak mieć pewność, że tkaniny są ekologicznym produktem? Daje ją to, że są:

  • certyfikowane dzięki GRS, czyli Global Recycled Standard, który określa wymagania względem włókien pochodzących z recyklingu (co najmniej 20% materiałów recyklingowanych);
  • co roku audytowane, by podtrzymać GOATS, czyli wiodący na świecie certyfikat (zapewniający, że wyroby zostały wyprodukowane z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz praw pracowników), obejmujący wszystkie etapy produkcji wyrobów z tkanin naturalnych (od surowca aż po gotowy produkt).

Dzięki certyfikatom i naszej pasji do tworzenia tego co naturalne, nasi Klienci otrzymują potwierdzenie wygodnego użytkowania, bezpiecznego prasowania i tego, że nadruki utrzymają jakość przez lata. To powody, dla których już wiele firm nam zaufało i postawiło pierwsze kroki ku zielonej przyszłości!

Eko drukarnia to spojrzenie w przyszłość

Jako eko drukarnia chcemy być realną zmianą. Dlatego działamy zgodnie ze swoimi przekonaniami i zachęcamy do tego innych. Widać to również podczas procesu produkcji. W jaki sposób?

  • Nasi pracownicy pracują w hali produkcyjnej wyposażonej w system odzyskiwania ciepła.
  • Jako eko drukarnia jesteśmy zarejestrowani w systemie BDO (od 2020 roku), który zobowiązuje nas do prowadzenia ewidencji oraz segregacji odpadów.
  • Nasze maszyny są energooszczędne. Oprócz wysokiej jakości produktów i bezpieczeństwa pracowników, naszym priorytetem był wybór takich rozwiązań, które będą ekologiczne.
  • Proponujemy opakowania z recyklingu, minimalizujemy zużycie i produkcję plastiku, a także współpracujemy ze sprawdzonymi producentami opakowań z makulatury.

Nasza eko drukarnia jest jednym z pionierów na rynku. Działamy kompleksowo i transparentnie. Zależy nam na ekologii na każdym etapie składania zamówienia. Stale podejmujemy się kolejnych działań mających na celu minimalizację śladu węglowego. Co najważniejsze, możemy Cię o tym zapewnić.

Jeśli masz wątpliwości lub w trakcie składania zamówienia pojawią się pytania, napisz do nas. Drukarnia ekologiczna jest do Twojej dyspozycji!

Wróć na górę strony