Ekologiczne nadrukiEkologiczne nadruki

W TOPQ stosujemy ekologiczne farby i tusze, które są przyjazne dla środowiska, ale jednocześnie wykonane nimi nadruki zachowują trwałość i można je bezpiecznie prać oraz prasować.

Opakowania z recyklinguOpakowania z recyklingu

Nasza drukarnia współpracuje z producentami opakowań z makulatury pochodzącej ze zbiórek surowców wtórnych. Kartony i pudła, torby papierowe, papier pakowy z recyklingu to u nas standard.

Materiały z recyklinguMateriały z recyklingu

Nasze koszulki wyprodukowane są z materiałów zawierających domieszkę poliestru pochodzącego z recyklingu butelek PET.

Alternatywy dla woreczkówAlternatywy dla woreczków

Proponujemy klientom rezygnację z plastikowego woreczka jednostkowego. Jako alternatywę proponujemy papier pakowy lub papierowe torebki.

Rejestracja w systemie LUCIDRejestracja w systemie LUCID

Czujemy się odpowiedzialni za rodzaj opakowań, których używamy do pakowania naszych produktów. W związku z tym jesteśmy m. in. zarejestrowani w systemie LUCID kontrolującym produkty wprowadzane na rynek niemiecki.

Segregacja śmieciSegregacja śmieci

W trosce o ekologię od początku 2020 roku jesteśmy zarejestrowani w systemie BDO, który zobowiązuje nas do prowadzenia ewidencji oraz segregacji odpadów.

Energooszczędne maszynyEnergooszczędne maszyny

Nasz park maszynowy został zbudowany w oparciu nie tylko o nowoczesność oraz wysoką wydajność, ale również z uwzględnieniem energooszczędności i braku emisji do środowiska szkodliwych substancji.

Wentylacja z odzyskiem ciepłaWentylacja z odzyskiem ciepła

Nasze inwestycje są zawsze dobrze przemyślane pod kątem ochrony środowiska. Dlatego projektując wentylację nowej hali produkcyjnej zadbaliśmy o wyposażenie jej w system odzyskiwania ciepła.

Galanteria z papieruGalanteria z papieru

Już niedługo powiększymy naszą ofertę o innowacyjne produkty wykonane w całości z papieru odpornego na pranie czy zrywanie. Papierowe plecaki, torby i nerki to galanteria przyszłości!